poniedziałek, 8 września 2014

Jak wrócić do formy po wakacjach?

Lato powoli dobiega końca. Czas wakacji to okres ognisk z tłustymi kiełbaskami, często popijanymi wysokokalorycznym alkoholem. Błogie lenistwo nad wodą, relaks. Wszystko to, mogło mieć znaczący wpływ na odłożenie się dodatkowej tkanki tłuszczowej i obniżenie Twojej formy. Wiele osób na okres wakacje troszkę sobie odpuszcza. Dieta już nie jest tak ważna, a treningi często odchodzą w zapomnienie.

Powrót do formy po 2-3 miesiącach abstynencji treningowej może być trudny. Przede wszystkim należy odnaleźć motywacje do zdrowego odżywiania i treningów. Pomocny może być nasz wpis dotyczący motywacji do treningów -> Jak zacząć ćwiczyć? Motywacja oraz przypomnienie podstawowych zasad dobrego treningu -> Zasady bezpiecznego treningu . Przede wszystkim, nie rzucaj się na długotrwałe i męczące treningi po tak długiej przerwie. Zacznij od lekkiego treningu, który pozwoli na nowo przyzwyczaić się Twoim mięśniom do aktywności fizycznej. Wprowadzenie zbyt rygorystycznego, trudnego treningu, może doprowadzić bardzo szybko do przetrenowania i zniechęcenia do ćwiczeń. Zapraszamy Cię do działu -> „Trening”, w którym na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wybierz taki trening, który będzie sprawiał Ci przyjemność. Nie zmuszaj się do treningów, które będą dla Ciebie męczące i będą wprawiały Cię w niezadowolenie.

Podobnie jest z dietą, nie stosuj wyniszczających, niezdrowych dla organizmu diet. Podstawą jest zdrowe odżywianie, czyli zbilansowane posiłki !

Przeczytaj proszę nasze wcześniejsze wpisy o tematyce zdrowego odżywiania, które pozwolą na usystematyzowanie i przypomnienie najważniejszych zasad zdrowej diety.

Zacznijmy od podstaw, czyli od obliczenia dziennego zapotrzebowania organizmu, wprowadzenia dziennika żywieniowego -> Jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie organizmu? Dziennik żywieniowy oraz przypomnienia podstawowych założeń zdrowej diety -> Dekalog zdrowego odżywiania

Pamiętaj, że od teraz, Twoim największych wrogiem są wszelkiego rodzaju słodycze. Czekoladki, batoniki, ciasteczka, cukiereczki, ciasta – wszystko to stopniowo ogranicz lub w miarę możliwości całkowicie wyeliminuj -> Dlaczego nie warto jeść słodyczy? . Zrezygnuj również z chipsów, nie niosą ze sobą żadnych wartości odżywczych, a dodatkowo są wielką bombą kaloryczną -> Dlaczego chipsy są niezdrowe?

Pamiętaj, że niektóre diety są szkodliwe dla naszego organizmu. Jeśli chcesz wiedzieć jak się nie odchudzać, kliknij tutaj 

Dla wielu osób, problemem w odchudzaniu jest podjadanie. Podpowiadamy, co zrobić, żeby zapanować nad nim i cieszyć się z rezultatów zdrowej diety i treningów -> Jak zapanować nad podjadaniem?

Zdecyduj się na wprowadzenie zmian już teraz! Nie jutro, nie od poniedziałku…-> Zdrowe odżywianie od dziś, nie od jutra !

Powodzenia!  

4 komentarze:

 1. ojjj tak ja na wakacje za niecałe 3 tyg już się boję co zastanę pod opcją all inclusive ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie zabrane złote rady. Można ewentualnie dodać odnośnie diety podobną zasadę, jak przy treningu, tzn nie od razu na głęboką wodę. Zamiast z dnia na dzień wyrzucić z menu wszystko, co słodkie, po prostu zamienić na zdrowsze, naturalne. A czasem pozwolić sobie na cheat meal - po to właśnie, by po jednym gorszym posiłku nie wrócić do starych nawyków np. na całe wakacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za dobre rady. Muszę wprowadzić je w życie, bo przybrałam troszeczkę po wakacjach. Od tego tygodnia zaczynam ćwiczyć w domu i kończę ze zbyt kalorycznym jedzeniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. ze względu na pogodę, wakacje to dla mnie najlepszy okres na treningi - jeżdżę na rowerze (tylko w plenerze). bardziej przydałby się post "jak wrócić do formy po zimie?" - te kilka miesięcy braku ruchu robi swoje

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...