poniedziałek, 21 stycznia 2013

Snowboard - i życie jest piękne ! :)))

Snowboard jest to najchętniej uprawiana dyscyplina przez ludzi młodych, lubiących ekstremalne przeżycia.
Jego zaletą, która często przykrywa wszelkie trudy i niedogodności jest wzmożona adrenalina, jaką z całą pewnością uwalniamy podczas starcia deski ze stokiem. To niewątpliwie sport dla ludzi żądnych wrażeń i emocji.

 
Zatem, wyjdź na dwór, ciesz się śniegiem i utrzymaj formę ze snowboardem.
MIĘŚNIE WYKORZYSTYWANE PODCZAS JAZDY NA SNOWBOARDZIE

Wbrew powszechnie panującej opinii, w czasie jazdy na snowboardzie nie są angażowane tylko i wyłącznie mięśnie nóg. Oczywiście podczas jazdy po stoku to właśnie one pracują najbardziej, jednak snowboard angażuje praktycznie wszystkie mięśnie ludzkiego organizmu. Bardzo intensywnie, poza mięśniami znajdującymi się w obrębie kończyn dolnych, pracują również mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała, tak zwane mięśnie posturalne. Zalicza się do nich przede wszystkim mięśnie grzbietu oraz brzucha.
Aby wprawić deskę w ruch, potrzebne są nam mięśnie dwugłowe i czworogłowe ud. Podczas prowadzenia i wykonywania skrętów używane są mięśnie dwugłowe, mięśnie czworogłowe oraz mięśnie łydek. Natomiast mięśnie tułowia, kostek i stóp muszą pracować, aby ciało mogło zachować równowagę na desce.

TRENING PRZED STOKIEM

Treningi przygotowujące do jazdy na snowboardzie, powinny skupiać się przede wszystkim na poprawie wytrzymałości siłowej. Maksymalne obciążenie podczas jazdy stanowi masa naszego ciała. Dużo większe znaczenie ma wytrzymałość naszych mięśni. W końcu zachowanie prawidłowej pozycji podczas jazdy na snowboardzie wymaga stałego napięcia mięśni nóg, pośladków, grzbietu, brzucha oraz wielu innych. Przy założeniu, że na stoku każdego dnia spędzamy od 4 do nawet 6 godzin, daje nam to ogromną pracę, którą muszą wykonać nasze mięśnie. Dlatego też, bardzo ważne przed wyjazdem w góry jest optymalne przygotowanie wytrzymałościowe naszych mięśni. Bez tego może być ciężko.

Poza sezonem, pracuj nad siłą niższych partii ciała i korpusu. Włącz do treningu przysiady, wykroki, wspięcia na palce, jak również ćwiczenia wzmacniające tułów, takie jak brzuszki z obciążeniem oraz z rotacją.


ZALETY SNOWBOARDU 

Snowboard w niezwykle pozytywny sposób wpływa na ludzki organizm Poprawia stan zdrowia naszego organizmu oraz usprawnia jego funkcjonowanie. Snowboard pomaga spalić mnóstwo kalorii, wzmacnia wiele partii mięśni (m.in. ud, posturalnych, obręczy biodrowej), modeluje sylwetkę, wzmacnia układ krążeniowo – oddechowy, odreagowuje stres. Aktywność wynikająca z jazdy na desce sprawia, że męczymy się i zwiększamy swoją wytrzymałość. Snowboard daje nam mnóstwo radości oraz satysfakcji. Ponadto jazda na desce i bezpośrednie obcowanie z przyrodą poprawia nastrój i sprzyja powstawaniu endorfin – hormonów szczęścia. 

Same pozytywy – zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym!


10 komentarzy:

 1. moim marzeniem jest się nauczyć jeździć na snowboardzie i na nartach. Kto wie może się kiedys spełni.

  tak dzień na regenerację jest BARDZO wazny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje marzenia zależą tylko od Ciebie - ja od siebie gorąco polecam snowboard, aż żałuję, że tyle czasu wzbraniałam się przed stokiem :)

   Usuń
 2. Snowboard wydaję się bardzo fajny i w przyszłości chciałabym się nauczyć jeździć . Prowadzisz fajnego bloga :). Obserwuję ;)

  my-whole-world-is-crazy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam bardzo serdecznie:) ja swoją przygodę z snowboardem rozpoczęłam w zeszły weekend :) i wiem, że będzie towarzyszył mi bardzo długo :

   Usuń
 3. Popieram snowboard super rzecz;;) byłem ostatnio w weekend ze swoją dziewczyną i znajomymi i ubaw po pachy a frajda niesamowita. Do tej pory śmigałem na nartach ale chyba przerzucę sie na deche.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze chciałam spróbować, ale nie wiem, czy kiedyś będę mieć okazję - póki co jeździłam tylko na nartach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. okazja się na pewno znajdzie, a wówczas zamiast nart wybierz snowboard - nie pożałujesz :)

   Usuń
 5. Snowboard jest świetny, bardziej wciągający od nart ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowy sezon snowboardowy coraz bliżej. Już się nie mogę doczekać pierwszego śniegu na stoku. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...