piątek, 16 stycznia 2015

Czy warto skakać na skakance?

Każdy z nas chociaż raz w życiu miał w rękach skakanke i doskonale wie, jak jej używać. Często jest to jedna z pierwszych dziecięcych aktywności fizycznych. Nie rezygnujmy z niej w życiu dorosłym. Skakanie na skakance daje mnóstwo korzyści dla naszego organizmu.

Skakanie na skakance możemy traktować jako rozgrzewkę przed treningiem lub trening właściwy. Wszystko zależy od naszych upodobań i chęci. Ilość kalorii spalonych podczas przykładowych 30minut skakania na skakance, będzie różna dla każdej osoby. Na to ile kalorii spalimy, ma wpływ: intensywność skakania, styl skakania, nasza kondycja, waga, wzrost, poziom tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej. Co jest pewne – 30 minut skakania na skakance jest treningiem aerobowym, który pozwala spalać tkankę tłuszczową

Ćwiczenia wpływają na poprawę pracy serca i układu krążenia. Poprawiamy również ogólną koordynacje ruchową, kondycję, wytrzymałość oraz zwinność ciała. Systematyczny trening pozwala na wzmocnienie mięśni nóg, pośladków, brzucha, klatki piersiowej, pleców oraz ramion. 

Aby skakanie na skakance przyniosło nam same korzyści, należy pamiętać o prawidłowej rozgrzewce przed i po treningu. W tym wypadku, ważne jest rozgrzanie stawów dłoni, ramion, kolan i kostek. Jeśli chodzi o samą technikę skakania, ważne jest by przyjąć wyprostowaną postawę, łokcie lekko ugiąć i trzymać je blisko tułowia, dłonie odchylić na boki, barki podczas skakania pozostają nieruchome. Mięśnie brzucha powinny być napięte. Należy również pamiętać o doborze odpowiedniej skakanki do naszego wzrostu i podstawie jaką są dobre buty z amortyzacją. 

11 komentarzy:

 1. Oczywiście, że warto! Twój post świadczy o tym jak najbardziej :) Przy okazji powrót do dzieciństwa, bo kto jako dziecko nie skakał na skakance?

  Pozdrawiam

  fitfunmamarun.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam skakankę! Wtedy czuję się jak Rocky na treningu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skakanka to najlepszy sposób na schudnięcie ever:) Ja dzięki niej zrzuciłam ok 10 kg :D Zapraszam http://zgrabna-i-powabna.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam ćwiczenia ze skakanką, wykorzystuje je jako rozgrzewkę przed treningiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak to jest ze skakaniem na twardym podłożu. Wiem że skacze się głównie na palcach stup, ale czy skakanie na betonie jest zdrowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skaczemy wyłącznie na stabilnym podłożu, amortyzacją mają być w tym wypadku odpowiednie buty :)

   Usuń
 6. jakie buty polecacie do skakania? Ale proszę o konkretne typy. Wiem, że powinny być takie jak do koszykówki czy tenisa... W jakich skaczecie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Skakanka to super sprawa. Początki co prawda były bardzo trudne ale potem jak się już osiągnie pewną wprawę to skakanie sprawia przyjemność i można spokojnie z treningu na trening podnosić poprzeczkę.Zrzuć Brzuch

  OdpowiedzUsuń
 8. Po jakim czasie regularnego skakania będą widoczne pierwsze efekty?

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem bardzo wymagająca, ale daj fajne efekty :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...