czwartek, 14 kwietnia 2016

Oczyszczanie organizmu z toksyn - ssanie oleju (oil pulling)

Płukanie jamy ustnej olejem (oil pulling), znane jest już od co najmniej 5.000 lat, daje nam zdrowie, energie oraz oczyszczenie organizmu z toksyn. Podczas szczotkowania zębów, czyścimy około 60% ich powierzchni, natomiast jama ustna odkażona zostaje jedynie w 10%. Zdaniem wielu specjalistów, źródło rozwoju wszelkich chorób ma swoje źródło m.in. w jamie ustnej.


W jamie ustnej znajdują się miliony bakterii, grzybów, pasożytów oraz wirusów. Ssanie oleju nie tylko oczyszcza jamę ustną, ale wpływa również na kondycję całego naszego ciała. Olej, który przemieszcza się po ściankach jamy ustnej, doskonale pochłania toksyny – zapobiegając rozwojowi wielu chorób.

Do zabiegu wykorzystuje się nierafinowany olej kokosowy, sezamowy, słonecznikowy, arachidowy, oliwa z oliwek. Warunek jest jeden, olej służący do płukania ust, powinien być czysty, czyli tłoczony na zimno - nierafinowany. 


Jak w praktyce wygląda płukanie jamy ustnej olejem (ssanie oleju - oil pulling)?

Po przebudzeniu, płuczemy na czczo, jamę ustną olejem przez około 10-30minut. Do zabiegu wykorzystujemy 1 łyżkę stołową wybranego oleju. Pamiętajmy, iż oleju nie można połykać, ponieważ zebrane są w nim wszystkie bakterie, których chcemy się przecież z organizmu pozbyć. Jamę ustną należy płukać olejem bardzo dokładnie, tak aby miał szansę dostać się w każdy zakamarek naszej jamy ustnej, łącznie z gardłem i migdałkami. Po zakończeniu płukania, całość wypluwany do toalety (umywalka po dłuższym czasie może się zatkać, szczególnie podczas stosowania oleju kokosowego). Następnie płuczemy jamę ustną wodą z łyżeczką sody oczyszczonej lub soli. Na koniec myjemy zęby pastą do zębów bez fluoru (zapraszamy do zapoznania się z udowodnioną szkodliwością fluoru). Kuracja płukania jamy ustnej olejem, przynosi ogromne korzyści dla naszego zdrowia, oczywiście pod warunkiem, że zabieg wykonujemy regularnie.


Co możemy zyskać?

Dzięki ssaniu oleju, możemy pozbyć się wielu chorób i dolegliwości, poprawiającym tym samym stan naszego zdrowia oraz odporność. Ssanie oleju pozwala na oczyszczenie zatok, poprawia stan naszej cery, pomaga w walce z bólem gardła, zwalcza schorzenia serca, układu nerwowego, oddechowego, reguluje gospodarkę hormonalną, usuwa uciążliwy katar,  łagodzi objawy alergiczne, zapalenie zatok, migdałów, wybiela zęby, zmniejsza bóle głowy, a nawet poprawia jakoś snu. Jednak największą zaletą tejże metody, jest fakt, iż wzmacnia układ limfatyczny oraz immunologiczny. Terapia ta odtruwa cały organizm, poprzez usunięcie szkodliwych toksyn oraz bakterii.


Jak płukanie jamy ustnej olejem, może pomóc w pozbyciu się toksyn z organizmu?

Dzięki olejowi, bakterie w naszej jamie ustnej, zostają pokryte oleistą membraną, od której nie mogą się uwolnić. Usuwamy je wraz z wypluciem oleju (dlatego tak bardzo ważne jest, nie połknięcie oleju). Przez pół godziny przez naszą jamę ustną przepływa duża ilość krwi (jama ustna jest bardzo silnie ukrwiona, a błony śluzowe mają właściwości przepuszczające!), w której zawarte są toksyny. Olej ma właściwości wiążące je.  Woda nie ma takiego zastosowania, także myciem zębów nie osiągniemy podobnych korzyści. Toksyny są usuwane z organizmu już po pierwszym zabiegu. Ssanie oleju można wykonywać codziennie. Jest to nawet w dzisiejszych czasach zalecane, toksyny są niestety wszędzie, dlatego tak ważne jest, usuwanie ich z organizmu regularnie. Jako, że każdy organizm reaguje inaczej na wszelkie wprowadzane przez nas zmiany, powinniśmy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Przez pierwsze tygodnie, kiedy nasz organizm się oczyszcza możemy zauważyć efekty uboczne w postaci np. wykwitów na skórze, ropienia oczu kataru czy bólu gardła. W takich przypadkach nie należy zaprzestawać kuracji, tylko ją kontynuować do całkowitego ustąpienia tych przypadłości. Wszelkie objawy będą ustępowały, kiedy organizm stanie się czystszy i wzmocniony. 

Zapraszamy Was również wpis na temat naturalnych antybiotyków, które wzmacniają nasz organizm, jak również pozwalają pozbyć się toksyn, wirusów, grzybów i pasożytów klik ---> .n.a.t.u.r.a.l.n.e. a.n.t.y.b.i.o.t.y.k.i. <--- klik

7 komentarzy:

 1. dobrze wiedzieć szczerze mówiąc nigdy by mi nie przyszło na myśl że olejem można dbać o higienę jamy ustnej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to niestety zbyt popularne u nas. Natomiast zdaje mi się że ostatnio olej kokosowy sprzedawali w Biedronce, niestety nie mogę powiedzieć czy nadawałby się do płukania jamy ustnej (tłoczony na zimno - nierafinowany).

   Usuń
  2. Do płukania jamy ustnej używamy wybranego oleju tłoczonego wyłącznie na zimno - czyli nierafinowanego :)

   Usuń
 2. Słyszałam o tym płukaniu, ale jakoś nie mogę się przekonać :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecamy :) daje mnóstwo korzyści ! :)

   Usuń
 3. Czy płukanie olejem można stosować podczas karmienia piersią?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...