piątek, 1 kwietnia 2016

Mata gimnastyczna Sissel

Mata -  na pierwszy rzut oka, wszystkie są do siebie podobnych. Jednak przy dłuższym użytkowaniu, zauważamy ogromne różnice między jakością mat, które są dostępne na rynku. Zła mata to jak niewygodne ubranie. Może skutecznie zniechęcić Cię do treningu, powodując uczucie dyskomfortu, rozdrażnienie.

Dostępne na rynku maty różnią się zazwyczaj czterema podstawowymi parametrami – są to: grubość, materiał (od materiału zależy też antypoślizgowość, trwałość i sposób czyszczenia), długość oraz cena.


Mata gimnastyczna Sissel jest profesjonalnym produktem szwedzkiej marki. Kupić ją możemy w 3 kolorach: niebieskim, szarym i czerwonym. Mata jest objęta 2 letnią gwarancją producenta, co może wskazywać na to, iż jej jakoś jest na wysokim poziomie.

-> Mata jest antypoślizgowa, co niewątpliwie wpływa na komfort podczas treningu, jak i na jakoś wykonywanych ćwiczeń.

-> 1,5 cm grubość maty, pozwala na lepszą izolację naszego ciała, głównie stawów oraz znacząco wpływa na wygodę treningu. Dzięki grubości maty, nasze podskoki są znacząco wyciszone.

-> 180cm długości maty, jest jej dodatkowym plusem. Ręce i nogi podczas wykonywania np. ćwiczeń w podporze znajdują się na macie, dzięki czemu, ciało nam się nie rozjeżdża.

-> Mata jest bardzo elastyczna. Jej niepodważalnym plusem jest to, iż po jej rozwinięciu, jest idealnie prosta (końce maty nie zawijają się).

-> Wytłoczenia maty, pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

-> Mata nie wchłania potu i jest łatwa w utrzymaniu czystości.

-> Kolejnym atutem maty jest jej miękkość oraz gładkość, co znacząco wpływa na wygodę podczas treningu. Dzięki tym właściwością nasze kolana i łokcie nie ścierają się, co jest często zauważalne podczas wykonywania ćwiczeń w podporze lub planku.

-> Mata jest bardzo wytrzymała. Przeszła niejednokrotny test bardzo intensywnych treningów (np. Insanity) i nadal wygląda jak nowa.

Jedynym minusem (poza oczywiście ceną, ale ona idzie w tym wypadku w parze z jakością), jest jej przechowywanie. Mate trzymamy w oryginalnym pudełku, w związku z tym, zajmuje nam dużą część szafy, w której trzymamy sprzęt sportowy.  Jednak jakość, jak i wygoda w użytkowaniu, całkowicie dyskwalifikuje ten mały dyskomfort w przechowywaniu. 

Jeśli szukacie dobrej, wytrzymałej maty, spełniającej swoje funkcję, to matę marki Sissel, możemy wam serdecznie polecić. 


4 komentarze:

  1. Właśnie takiej szukałam. Ta, którą mam teraz jest okropna bo jest zbyt cienka. Chciałam kupić coś sprawdzonego, ale nikt nie mógł mi doradzić. Po takiej recenzji trudno się na nią nie zdecydować. Dzięki za konkretne informacje!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...