czwartek, 17 marca 2016

Dbaj o siebie - pij wodę

Ciało człowieka składa się przede wszystkim z wody. U mężczyzn stanowi ona średnio 70%, u kobiet 60% ciała. Różnice te wynikają z większego udziału tkanki tłuszczowej w organizmie kobiet. Woda jest niezbędna do podtrzymania życia, a utrzymanie właściwego stanu nawodnienia jest istotnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania organizmu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.


Ilość wypijanej wody zależy od wielu czynników indywidualnych, takich jak: 
wiek, temperatura otoczenia, wilgotność, rodzaj, częstotliwość oraz intensywność wysiłku fizycznego.

Każdego dnia tracimy wodę z organizmu i to nie tylko z moczem (ok. 1500ml), ale też poprzez skórę i wraz z oddechem – nawet do 700 ml dziennie, z kałem – ok. 100ml, oraz 200 ml przy poceniu się w zwykłych warunkach. Wzrost temperatury i wysiłek fizyczny zwiększają te liczby i zapotrzebowanie na płyny. Zaleca się picie takiej ich ilości, aby zapewnić wyrównanie strat wody. W procesach metabolicznych organizmu wytwarzane jest około 250 ml wody, a w spożywanych pokarmach stałych znajduje się około 55% wody. Pozostałą ilość należy uzupełniać pijąc.

Co zrobić, gdy zwykła woda jest już dla nas zbyt nudna i nie mamy na nią ochoty?

Z pomocą przychodzi ekspres SodaStream.


Czym jest i jak działa SodaStream?
SodaStream to designerski i bardzo prosty w obsłudze ekspres do napojów gazowanych, z którego możemy korzystać w warunkach domowych. Expres umożliwia dostosowanie poziomu nagazowania napoju do własnych preferencji – woda może być lekko, średnio lub mocno gazowana. W zależności od tego, ile dwutlenku węgla wpuścimy do butelki z wodą, tak gazowana ona będzie. Do urozmaicenia już przygotowanej wody gazowanej, możemy dodać ulubione owoce, zioła lub soki.

Ekspres SodaStream wyposażony jest w specjalnie zaprojektowaną, bezpieczną butelkę karbonizującą, która może być użytkowana przez 3 lata. Za jej sprawą, oszczędzamy do 2 tys. plastikowych butelek i aluminiowych puszek rocznie. SodaStream wyposażony jest również w wymienny nabój z lekkiego aluminium, zawierający CO2. Jest to serce urządzenia, dzięki któremu powstają bąbelki. Co jest niewątpliwym plusem ekspresu, to fakt, iż nie potrzebuje on podłączenia do prądu. 
Wystarczy naładowany nabój CO2 i WODA !

5 komentarzy:

 1. U mnie sprawdza się Muszynianka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki można powiedzieć powrót do źródeł :D fajny pomysł. Ale to prawda i sama ostatnio łapię się na tym, że piję za mało wody...

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezły wynalazek! Chyba będę musiała go wypróbować :)
  http://dream-berry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. to rzeczywiście działa, zapraszam do mnie na podobną tematykę: https://www.facebook.com/fitsportt/

  OdpowiedzUsuń
 5. Preferuje raczej wodę nie gazowana lub mineralna, ale dla tych, którzy nie przepadają za woda bez bąbelków to urządzenie będzie jak znalazł. Do tego filtr do wody i nie trzeba już kupować wody w sklepie, no chyba, ze ktoś mieszka w miejscu gdzie źródło czystej wody.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...