wtorek, 7 marca 2017

Wyrzeźb pośladki - WYKROKI CHODZONE

Jędrne, kształtne pośladki - są marzeniem każdej kobiety (w tej grupie znajdzie się z pewnością również niejeden mężczyzna). Okrągła, duża i jędrna pupa jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądana.

Jeżeli chcesz ujędrnić i podnieść swoje pośladki, musisz przede wszystkim skupić się na budowaniu mięśni w tej części ciała. Mięśnie muszą być tak ukształtowane, by sprawiały, iż Twoje pupa stanie się kształtna i jędrna.

Na kształt kobiecych pośladków wpływają mięśnie pośladkowe: mały, średni, duży, a także dwugłowy uda, który podtrzymuje pośladki. Ważny jest również mięsień czworogłowy uda, który pięknie je eksponuje oraz trójgłowy łydki, który kusząco prezentuje się w szpilkach.

Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom pięknie wyrzeźbione i uniesione pośladki mogą być Twoje.  Tak jak przy każdej innej formie aktywności fizycznej, tak i tutaj, ważna jest .s.y.s.t.e.m.a.t.y.c.z.n.o.ś.ć.  Postaraj się ćwiczyć mięśnie nóg i pośladków 2-3 razy w tygodniu.

Jeśli mowa już o ćwiczeniach, to jednym z najlepszych ćwiczeń na mięśnie ud i pośladków są wykroki. Ćwiczenie to zaliczamy do ćwiczeń złożonych, to znaczy, iż angażują więcej niż jedną partię mięśniową – w tym wypadku jest to: mięsień czworogłowy uda, dwugłowy uda oraz pośladkowy.

Wykroki modelują uda i pośladki, poprawiają giętkość oraz stabilność organizmu. Wysmuklają sylwetkę. Zmniejszają wrażliwość stawów, mięśni i wiązadeł na kontuzje.

Jeżeli potrafisz już poprawnie wykonywać wykroki w miejscu, spróbuj wykroków chodzonych, dołóż do nich także ciężar: hantle, sztangę czy worek bułgarski. Ciężar dobieraj starannie, ponieważ wykroki są zaliczane do ćwiczeń angażujących mięśnie, które są bardzo kontuzjogenne, w tym wypadku są to przywodziciele.


Powodzenia na treningu !

6 komentarzy:

 1. Robiłam z workiem i uwielbiam <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne proste ćwiczenie, a wchodzi mega :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam <3 najlepiej po nich czuję właśnie pośladki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Powszechny kult ciała i urody spowodował, że tylko niewielka grupa osób jest szczęśliwa. Większość dąży do boskości, zmieniając ciało i ubiory, inwestując w siebie, żeby być jeszcze wspanialszym, eksperymentując z głodówkami i dietami, ale z reguły jest to złe odżywianie. Każdy z tych wynalazków albo niszczy metabolizm albo powoduje efekt jojo. Naprawdę jedynym sposobem jest zaufanie dobremu dietetykowi.

  OdpowiedzUsuń
 5. jak sądzicie, co ładniej rzeźbi mięśnie nóg i pupy, rower czy bieganie ? sęk w tym, że nie dam rady robić ćwiczeń typu wykroki, przysiady, itd. bo po nich strasznie szwankują mi stawy nóg ;/ i strzelam jak jakaś babcia... więc muszę niestety szukać alternatyw ;(

  OdpowiedzUsuń
 6. Robię go bez obciążenia, żeby nie przegiąć- trzeba dbać o stawy ;-) Ale efekty są bardzo zadowalajace.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...