poniedziałek, 26 września 2016

Butelka filtrująca Dafi

Ciało człowieka składa się przede wszystkim z wody. U mężczyzn stanowi ona średnio 70%, u kobiet 60% ciała. Różnice te wynikają z większego udziału tkanki tłuszczowej w organizmie kobiet. Woda jest niezbędna do podtrzymania życia, a utrzymanie właściwego stanu nawodnienia jest istotnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania organizmu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.


Ilość wypijanej wody zależy od wielu czynników indywidualnych, takich jak: wiek, temperatura otoczenia, wilgotność, rodzaj, częstotliwość oraz intensywność wysiłku fizycznego.

Każdego dnia tracimy wodę z organizmu i to nie tylko z moczem (ok. 1500ml), ale też poprzez skórę i wraz z oddechem – nawet do 700 ml dziennie, z kałem – ok. 100ml, oraz 200 ml przy poceniu się w zwykłych warunkach. Wzrost temperatury i wysiłek fizyczny zwiększają te liczby i zapotrzebowanie na płyny. Zaleca się picie takiej ich ilości, aby zapewnić wyrównanie strat wody. W procesach metabolicznych organizmu wytwarzane jest około 250 ml wody, a w spożywanych pokarmach stałych znajduje się około 55% wody. Pozostałą ilość należy uzupełniać pijąc.


Butelka filtrująca Dafi została zaprojektowana dla osób, które doceniają rolę regularnego nawadniania organizmu, uprawiają sport i praktykują zdrowy styl życia. To świetny gadżet, który możesz zabrać wszędzie.

Butelka Dafi wyposażona jest w wymienny filtr węglowy (100% naturalne medium filtrujące wytwarzane z łupin orzecha kokosowego). Filtr usuwa z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru, przy czym pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących (głównie wapnia i magnezu). Woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Lekko podwyższa pH wody, co przekłada się na jej jakość. Wykonana jest z przezroczystego, wytrzymałego tworzywa. Jest całkowicie pozbawiona szkodliwego Bisfenolu A i dopuszczona do kontaktu z wodą na podstawie odpowiednich atestów. Butelka Dafi zastępuje 300 półlitrowych butelek PET, dzięki czemu do środowiska nie trafia rocznie ok. 26,4 kg plastiku!Dzięki filtrowaniu wody, pozbywamy się z niej zanieczyszczeń oraz metali ciężkich, otrzymując dobrej jakości, czystą i zdrową wodę. Pijąc wodę filtrowaną oszczędzamy pieniądze, które do tej pory przeznaczaliśmy na zakup wód sklepowych. Butelka Dafi posiada wygodny, sportowy korek, dzięki czemu możemy z niej bez problemu korzystać podczas treningu, nie martwiąc się o jej wylewanie lub utrudnione użytkowanie. Butelkę możemy nabyć na stronie internetowej marki Dafi lub w drogerii Rossman. 

2 komentarze:

  1. Mam tę butelkę, pisałam nawet o niej u siebie. Bardzo polecam! Jak dla mnie to jest hit. Od mojej pierwszej recenzji minęło sporo czasu, a nadal filtr działa bez zarzutu, chociaż powoli czuję, że trzeba będzie go niedługo wymienić :) Butelka jest bardzo wygodna, chociaż trochę się rysuje i wgniata, ale to u mnie w torebce, w której potrafi być dużo dziwnych rzeczy, więc wybaczam :) Najbardziej podoba mi się ustnik, który jest jak słynny "korek-niekapek" - oderwała mi się (z pomocą kotów) nakrętka, ale spokojnie można butelkę nosić w torebce bez nakrętki, nic się nie wyleje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam :)
    Ta butelka to naprawdę fajna sprawa. Zdrowe, ale przede wszystkim wygodne! Zabieram ją ze sobą za każdym razem na siłkę, a zamiast wody sklepowej niewiadomego pochodzenia mam przy sobie tę, przygotowaną przez siebie w domu. Dobra inwestycja.

    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...