sobota, 28 lutego 2015

Jak usunąć cellulit ?

Lato tuż tuż, a wraz z nim sezon na piękne i zgrabne ciało. W tym czasie wiele osób próbuje polepszyć swoją kondycję. Kobiety poza osiągnięciem wymarzonej sylwetki, skupiają się również na likwidacji cellulitu. Jak powstaje cellulit?

Cellulit jest objawem nadmiernego gromadzenia się w tkance podskórnej komórek tłuszczowych, przypadłości tej towarzyszy również skłonność do zatrzymywania wody w organizmie. „Skórka pomarańczowa” (cellulit) najczęściej atakuje nasze nogi, pośladki, brzuch, czasami nawet ramiona. Problem dotyczy wielu kobiet (sporadycznie również mężczyzn) i nie jest to przypadłość wyłącznie osób z nadwagą lub otyłych. 

Przyczyny powstawania cellulitu

Jedną z głównych przyczyn na którą niestety nie mamy wpływu jest genetyka. Jeśli Twoja Mama czy Babcia borykała się z problemem pomarańczowej skórki, istnieje niestety duże prawdopodobieństwo, że problem ten dotknie również Ciebie. 

Kluczowe znaczenie odgrywa niewłaściwa dieta (niezbilansowana). Dieta, która jest wysokokaloryczne, bogata w tłuszcze zwierzęce, węglowodany, cukry proste i sól, sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej, a tym samym powstawaniu cellulitu. 
 
Niekorzystny jest również siedzący tryb życia i brak regularnej aktywności fizycznej.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na powstanie cellulitu są zaburzenia hormonalne, a przede wszystkim nadmiar estrogenów przy jednoczesnym niedoborze progesteronu. 

Powstawaniu cellulitu sprzyja również: stres, depresja, palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, noszenie ciasnych ubrań i wysokich obcasów, długie kąpiele w gorącej wodzie, długotrwałe opalanie i ciąża.
Laserowe usuwanie cellulitu

Aby zmierzyć się ze skórką pomarańczową większego kalibru, potrzebujemy silniejszych środków. Pomocny może okazać się tutaj zabieg laserowego usuwania cellulitu. Tego rodzaju zabieg oferowany jest w wielu gabinetach kosmetycznych oraz salonach dermatologii estetycznej. Do zabiegu wykorzystywane są urządzenia, które dzięki promieniowaniu laserowemu docierają w głębokie warstwy skóry, skutecznie działając na skórkę pomarańczową i niwelując tym samym najbardziej uporczywy rodzaj cellulitu. 

Laserowe usuwanie cellulitu można porównać do bardzo głębokiego masażu. Nie jest to z pewnością zabieg bolesny. Laserowe usuwanie cellulitu wykorzystuje zasadę fotoindukcji biologicznej. Oddziałuje nie tylko na skórę, ale również tkankę podskórną, mięśnie, naczynia włosowate i limfatyczne. Energia promieniowania laserowego działa stymulująco, czyli pobudza procesy regeneracji komórek, a jednocześnie usprawnia krążenie krwi i limfy. Dzięki zabiegowi, dochodzi do oczyszczania organizmu i komórek tłuszczowych ze zbędnych produktów przemiany materii. 

Czy usuwanie cellulitu laserem jest skuteczne?

Z pewnością tak. Jednak wykonanie cyklu zabiegów laserowego usuwania cellulitu na niewiele się zda, jeśli jednocześnie nie pozbędziemy się złych nawyków, które sprzyjają powstawaniu skórki pomarańczowej. Podstawą jest zmiana nawyków żywieniowych. Spożywanie niezdrowego jedzenia, słodyczy, fast-foodów, należy zamienić na ich zdrowe odpowiedniki. Warto włączyć do diety produkty pełnoziarniste, białko, zdrowe tłuszcze oraz warzywa i owoce. Kolorowe, słodzone napoje zastąpić naturalnymi sokami, wodą lub herbatą sprzyjającą utracie wagi (zielona, czerwona). Kolejnym czynnikiem pomocnym w usuwaniu cellulitu jest regularna aktywność fizyczna. Ruch to nie tylko szybsze spalanie tłuszczu, ale również usprawnienie krążenia oraz zwiększenie elastyczności skóry. 

To wszystko w połączeniu z zabiegiem laserowego usuwania cellulitu sprawi, że skórka pomarańczowa zniknie, a nasze ciało będzie gładkie, jędrne i pozbawione nierówności.

9 komentarzy:

 1. Witam. Mam problem z kompulsywnym objadaniem się. Poradzicie mi coś, już sobie nie radzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaramy się napisać o tym :) na chwilę obecną zapraszamy Cię do działu : "Zdrowe odżywianie - dieta" oraz "Jak schudnąć i być FIT? ". Prawidłowo zbilansowana dieta, która dostarcza wszystkich makro i mikro składników z pewnością zniweluje ochotę na podjadanie :)

   Usuń
 2. Fajna dawka informacji, pamiętam jak kiedyś sama z tym walczyłam, na szczęście to czas przeszły dokonany, teraz bardzo zapobiegam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbiór naprawdę dobrych informacji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post, bardzo pożyteczny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Udręka mojej ukochanej, walczy z tym od kiedy się znamy ;d zapraszamy do nas :)

  OdpowiedzUsuń
 6. szkoda, że te zabiegi zazwyczaj trzeba powtarzać..

  OdpowiedzUsuń
 7. Lepiej zapobiegać niż leczyć, ćwiczenia, picie dużej ilości wody i nawilżanie skóry powinno pomóc.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...